Bulaşık yıkamak yorucu bir iştir. Hele bulaşık makineniz varken bulaşık yıkamak daha da yorucu bir iştir. Şişli Arçelik Bulaşık Makine Servisi bozulan bulaşık makinenizi deneyimli elemanları ile ihtiyaç duyduğunuz zaman en kısa sürede yanınızda. Servis Talebi formunu doldurduktan sonra, Şişli Arçelik Bulaşık Makine Servisi personeli bulaşık makinenizi tamir etmek, sorunlarını gidermek için sizi en kısa sürede arayacaktır. Şişli Arçelik Bulaşık Makine ServisiPeki, makinenizin sepetinin doğru olarak ayarlanmasını biliyor musunuz?

Şişli Arçelik Bulaşık Makine Servisi: Üst sepet yüksekliğinin ayarlanması

Makinenin üst sepetinde bulunan yüklü sepet ayar mekanizması, üst sepetiniz doluyken, yukarı veya aşağı doğru yükseklik ayarı yaparak makinenin alt veya üst bölgesinde ihtiyacınıza göre geniş alanlar yaratmanız için tasarlanmıştır.

Sepetinizi yükseltmek için: Üst sepet tellerinden birini (sağ veya sol) tutarak yukarı doğru kaldırın. Sepetin diğer tarafını da aynı işlemi uygulayarak yükseltin.

Ayar mekanizmasının her iki tarafının da aynı seviyede (aşağıda veya yukarıda) olduğundan emin olun.

Sepetinizi indirmek için: Yüklü sepet ayar mekanizmasındaki mandala (sağ veya sol) basarak aşağı indirin.

Sepetin diğer tarafını da aynı işlemi uygulayarak indirin. Yüklü sepet ayar mekanizmasının her iki tarafının da aynı seviyede (aşağıda veya yukarıda) olduğundan emin olun.

Katlanabilir üst sepet telleri

Makinenin üst sepetinde, büyük bulaşıklarınız için geniş bir alana ihtiyaç duyduğunuzda, kademeli yatar sistemli katlanabilir teller bulunmaktadır. Katlanabilir telleri yatar konuma getirmek için telleri ortadan tutarak ok yönlerinde itin. Oluşacak alana büyük bulaşıklarınızı yerleştirebilirsiniz. Telleri yeniden dik konuma getirmek için yukarı doğru kaldırın. Katlanabilir teller yeniden mandala yerleşecektir

Dikkat: Telleri uçlarından tutup yatar konuma getirmek eğilmelerine sebep olabilir. Bu sebepten ortadaki telleri diplerinden tutarak ok yönünde iterek, yatar yada dik konuma getirmek uygun olacaktır.

Yükseklik ayarlı üst sepet rafı

Makinenin üst sepetinde bulunan yükseklik ayarlı rafların; alt ve üst tarafını, bardak, fincan vb. bulaşıkların yüksekliğine göre aşağı veya yukarı konuma alarak dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz

Tepsi Yıkama Destek Parçası

Alt sepetinizde tepsi yıkamak için destek parçalarını kullanın.

Katlanabilir alt sepet telleri

Makinenin alt sepetinde bulunan ve altı parçadan oluşan (A) katlanan teller tencere, kase vb. büyük parçaları daha rahat yerleştirebilmeniz için tasarlanmıştır. Dilerseniz her parçayı tek tek veya hepsini birden katlayarak daha geniş alanlar yaratabilirsiniz

Back To Top