Şişli Arçelik Buzdolabı Servisi olarak, buzdolabı servisine gereksinim duyduğunuzda yanınızdayız. Güleryüzlü hizmet, hızlı ve güvenli servis, 1 yıl garantili yedek parça değişikliği ile aklınızda soru işareti bırakmıyoruz. Uzman teknik servis personelimiz, her zaman sizin memnuniyetinizle sonuçlanan hizmet vermek için çalışmaktadır. Şimdiye kadar yüzlerce mutlu müşterimiz yanılıyor olamaz.

Şişli Arçelik Buzdolabı Servisi Tatil Öncesi İpuçları

Şişli Arçelik Buzdolabı ServisiTatil fonksiyonu

Sıcaklık ayar düğmesi en sıcak konuma alındıktan sonra ürünün kapıları en az 12 saat açılmaz ise Tatil fonksiyonu otomatik olarak devreye girecektir. Fonksiyonu iptal etmek için düğme ayarı değiştirilmelidir. Tatil fonksiyonu aktifken soğutucu bölmede gıda saklanması önerilmez.
Not: Ayar işlemi tamamlandıktan sonra, sıcaklık ayar düğmesi’ni içeri bastırarak gizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Gösterge paneli

Gösterge paneli, ürünün kapısını açmadan sıcaklığı ayarlamanızı ve ürünle ilgili diğer fonksiyonları kontrol etmenizi sağlar. Fonksiyon ayarları için sadece ilgili düğmelerin yazılarına dokunmanız yeterlidir.

1) Ekonomik kullanım

Bu simge, en ekonomik ayar değerleri olarak dondurucu bölme -18°C’ye ayarlandığında yanar. Hızlı soğut veya hızlı dondur fonksiyonları seçildiğinde ekonomik kullanım göstergesi söner.

2) Yüksek sıcaklık / hata uyarısı

Bu gösterge yüksek sıcaklık arızası durumunda ve hata uyarılarında yanar. Bu göstergeyi açık görürseniz lütfen kılavuzunuzdaki “sorunlar için önerilen çözümler” bölümüne bakın.

3) Hızlı soğutma

Hızlı soğutma fonksiyonu açık olduğunda hızlı soğut göstergesi yanar ve soğutucu bölme sıcaklık göstergesi değeri 1 olarak görüntülenir. Bu fonksiyonu iptal etmek için tekrar Hızlı soğut düğmesine basın. Hızlı soğut göstergesi sönecek ve normal ayarlara geri dönülecektir. Siz iptal etmezseniz hızlı soğutma fonksiyonu 1 saat sonra otomatik olarak kendini iptal eder. Çok miktarda taze yiyecek soğutmak istiyorsanız, yiyecekleri soğutucu bölmeye koymadan önce hızlı soğut düğmesine basın.

4) Tatil fonksiyonu

Tatil fonksiyonunu aktive etmek için düğmeye 3 saniye basın, tatil modu göstergesi devreye girer. Tatil fonksiyonu aktif olduğunda, soğutucu bölmesi sıcaklık göstergesinde “- -” ibaresi görünür ve soğutucu bölmesinde hiçbir aktif soğutma işlemi gerçekleştirilmez. Bu fonksiyonda, yiyeceklerinizi soğutucu bölmesinde tutmanız uygun değildir. Diğer bölmeler, bunlar için ayarlanmış sıcaklıklara göre soğutulmaya devam edecektir. Bu fonksiyonu iptal etmek için tekrar tatil fonksiyonu düğmesine basın.

5) Soğutucu bölme sıcaklık ayarı (düğmeye basıldığında soğutucu bölme sıcaklığı sırayla değerlerine ayarlanabilir.

 

Back To Top